Podali sme podnet na ÚVO

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík podal podnet na Úrad pre verejné obstarávanie. Dôvodom je zmluva medzi Slovenskou poštou, a.s. na projektovanie a stavebné práce vo svojich pobočkách po celej krajine a firmou Sytiq, ktorú spoluvlastní Miroslav Výboh.

„Je nanajvýš podozrivé, prečo firma, ktorá ešte pred rokom neexistovala, získala zmluvu na štyri roky, za ktorú zinkasuje do 5 miliónov eur ročne. Získanie zákazky touto spoločnosťou je podozrivé, okrem iného, aj preto, že v predmetnej zmluve nie je vyčíslená predpokladaná hodnota zákazky a nie je tam ani napísané, čo presne má spoločnosť Sytiq robiť a aké práce vykonávať. S takýmito neskúsenými spoločnosťami nezvyknú obchodovať štátne spoločnosti, pričom Slovenská pošta pri výbere firmy Sytiq použila obchodnú verejnú súťaž, ktorú nemusela zverejniť vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie,“ priblížil predseda SaS Richard Sulík.

Strana SaS preto žiada Úrad pre verejné obstarávanie, aby preskúmal či obstarávanie prebehlo v zmysle príslušných právnych predpisov a či nie je potrebné podať návrh na určenie neplatnosti uzavretej zmluvy súdom. „V neposlednom rade je zaujímavé, že konečným užívateľom výhod tejto spoločnosti je Miroslav Výboh, o ktorom je verejne známe, že zbohatol na štátnych zákazkách a ktorý je blízkym priateľom Roberta Fica. Navyše bol Miroslav Výboh podozrivý z účasti na korupcii pri nákupe obrnených vozidiel Pandur v Českej republike,“ uzavrel Richard Sulík.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá