Je nehorázne, ako vláda schválila ďalšiu dieru do štátneho rozpočtu

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) považuje za neprijateľné a do očí bijúcu nehoráznosť vyplatiť približne 180 miliónov eur týkajúcich sa neuhradených nákladov trom distribučným spoločnostiam za rok 2018. Reaguje tak na dnešné rozhodnutie vlády.

„Vláda Petra Pellegriniho, namiesto toho, aby už len posledné mesiace svietila a kúrila, tak rozhadzuje milióny eur, avšak zodpovednosť za ich vyplatenie ponesie na svojich bedrách až nová vláda,“ upozorňuje poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre energetiku Karol Galek.

Podľa liberálov je navyše spôsob, akým majú byť tieto peniaze vyplatené, nezákonný. „Taktiež nikto z odbornej verejnosti nikdy nevidel, čo všetko je zahrnuté v tomto dlhu. Náklady distribučným spoločnostiam malo zohľadniť ÚRSO v cenovom konaní. Ak teda ÚRSO konalo nezákonne, mali sa distribučné spoločnosti brániť a mali si dlh nárokovať v rámci odvolania sa voči cenovému rozhodnutiu. Vláda však teraz schválila ďalšiu dieru do štátneho rozpočtu, ktorá bude ďalším skrytým poplatkom za elektrinu, zaplateným z našich daní. Za tieto peniaze sme mohli mať nové kilometre diaľnic či nové nemocnice. Vláda Petra Pellegriniho sa však správa spôsobom – po nás potopa,“ uzavrel Karol Galek.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá