Stačilo Fica a Kočnera, nový rok je nádejou na zmenu!

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Rok 2019 bol na Slovensku v znamení začiatku fungovania spravodlivosti.

Najviac sa skloňovalo jedno meno - Marián Kočner. Mafián, ktorý dnes stojí pred súdom za objednávku vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, bol dlhé roky pravou rukou vládnych predstaviteľov, ale aj sudcov či prokurátorov. Špina, ktorá sa vyplavila na povrch spolu s nahrávkami z kancelárie bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku ukázala, ako Kočner svojimi špinavými trikmi a praktikami riadil nielen tých, ktorí mali riadiť štát v prospech občanov, ale aj tých, ktorí majú byť pilierom morálky, spravodlivosti, nezávislosti a nepodplatiteľnosti. Sudcovia a prokurátori tancovali, ako mafián Kočner pískal. Mená ako Jankovská, Lindtner, Cviková, Marušiaková a mnohí ďalší sa už navždy budú spájať so slovami morálne bahno a korupcia. Za 12 rokov vlády Ficovho Smeru sa naša krajina takmer utopila v mori korupcie a špinavostí, a to takmer vo všetkých oblastiach. Či sa pozriete na školstvo, zdravotníctvo, dopravu, ministerstvo vnútra alebo životného prostredia - všade nájdete nie jeden, ale hneď niekoľko príkladov korupčných káuz, nehospodárneho nakladania s verejnými prostriedkami, uprednostňovanie vyvolených pri štátnych zákazkách, rozhodovanie v prospech našich ľudí.

Náš človek - Ladislav Bašternák, bývalý Ficov nájomca, dnes už odsúdený daňový podvodník, bol len synonymom tohto slova. Takých Bašternákov, ktorým sa žilo na úkor daňových poplatníkov na Slovensku ako prasatám v žite, by sme u nás našli desiatky.

Rok 2019 bol však aj v znamení zmeny. Nie však tej, o ktorej hovorí Fico alebo Pellegrini. Nový Smer je asi to isté, ako keby ste vlka navliekli do ovčieho kožúška. Tak ako z takého vlka nikdy nebude ovca, tak ani z Ficovho Smeru nikdy nebude nový Smer.

Máme na mysli inú zmenu - očistu našej spoločnosti na všetkých úrovniach. Slovensko sa ocitlo na morálnom dne a dobrá správa je, že odtiaľ sa môžeme odraziť už len nahor. Smerom k demokracii, smerom k slušnej spoločnosti. V krajine, v ktorej sa oplatí pracovať a žiť.

Sme len na začiatku dlhej cesty. Ten najdôležitejší krok však môžeme a musíme urobiť my všetci už o niekoľko týždňov. Bývalý Ficov minister financií Ján Počiatek na videu z Trnkovej kancelárie hovorí: „Vôbec nezáleží na tom, čo je pravda, ale čo povieš.“

Nám - na rozdiel od tých, ktorí túto krajinu dvanásť rokov korumpovali a ničili - záleží na tom, čo je pravda. Nám záleží na tom, aby táto krajina a jej občania dostali nádej. A preto záleží na tom, čo povieš. Čo my všetci povieme už o pár týždňov. My všetci môžeme dať našej krajine znovu nádej. Tak na to myslime, keď budeme kráčať k volebným urnám. Naše deti, naši vnuci, naši rodičia, aj my sami si zmenu - skutočnú zmenu - zaslúžime.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá