Predstavujeme Návod na lepšie Slovensko

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) predstavila pre volebné obdobie 2020 - 2024 program, ktorý obsahuje presne 1144 konkrétnych riešení pre Slovensko.

„Náš program s názvom Návod na lepšie Slovensko je návodom, ako zlepšiť život v našej krajine. Som si veľmi dobre vedomý toho, že ľudia programy nečítajú, napriek tomu je nevyhnutné mať kvalitný program, aby sme vedeli, čo budeme po 29. februári robiť. Pre mňa je však veľmi dôležité, že programy čítajú tí, ktorí ich vyhodnocujú. SaS vždy a aj tentokrát má najlepší program. Najlepšie vieme, čo našej krajine pomôže,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

Volebný program SaS pozostáva zo siedmich kapitol, pričom každá má päť častí. „Nevyhli sme sa žiadnej téme – od nájomného bývania, regionálnych rozdielov až po rovnú daň. Presne toto potrebuje naša krajina ako soľ po dvanástich rokoch prešľapovania na mieste. Ak nám voliči dajú dôveru a SaS bude súčasťou vlády, tak budeme od prvého dňa vedieť, čo máme robiť. Je to náš záväzok voči všetkým našim voličom,“ povedal Richard Sulík, ktorý poďakoval všetkým spolutvorcom programu.

Podľa europoslankyne za SaS a predsedníčky Výboru EP pre zamestnanosť a sociálne záležitosti Lucie Ďuriš Nicholsonovej je situácia vážna. „Strana SaS má nevýhodu pred každými voľbami, pretože Richard Sulík nám nedovolí bezbreho sľubovať. Zatiaľ, čo iní sľubujú svetový mier, my sedíme nad našim program a tvoríme konkrétne riešenia. Verím však, že ľuďom prestanú stačiť sploštené heslá a začnú sa pýtať, ako sa dajú riešiť konkrétne sľuby. Väčšina z konkurujúcich strán nakoniec bude vajatať. SaS sa dokáže suverénne postaviť pred ľudí a vysvetliť naše riešenia,“ tvrdí Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Profesor Juraj Stern na Programovej konferencii SaS ocenil program strany. „Riešenia SaS mi dávajú záruku, že Slovensku nebude opäť hroziť pád do čiernej diery. Program SaS je dobrým východiskom, aby sme smelo ďalej kráčali do Európy a transatlantických štruktúr. Okrem programu sú však dôležití aj ľudia, ktorí program a stranu reprezentujú. Program a kandidáti SaS sú pre mňa garanciou, že nebudeme potrebovať opäť hromy a blesky, aby sa Slovensko prebralo, ale že vyvedú Slovensko z tohto marazmu,“ konštatoval profesor Juraj Stern.

Finančný analytik Juraj Karpiš z Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz (INESS) pripomenul, že strana SaS za posledných 12 rokov vyhrávala rebríček politických programov. „Je tragédiou, čo sa tu udialo za posledné roky. Neurobilo sa nič v zdravotníctve, v školstve, podnikateľské prostredie sa za vlád Smeru zhoršilo. Dobrý kuchár vie nakúpiť potraviny za rozumné ceny, popri varení mu nič nezhorí a ani pomocníci mu nič neukradnú. Bol by som rád, keby SaS ukáže, že vie variť, pretože v tomto programe vidím veľa pozitívnych vecí,“ uzavrel Juraj Karpiš.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá