Prvými obeťami bankového odvodu, ktorý presadila táto vláda, sú dôchodcovia

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 84
Schválenie vyššieho bankového odvodu pre banky prinieslo to, čo strana Sloboda a Solidarita (SaS) hovorila už dávno - zdražovanie.

„Je tragédiou, že prvými obeťami smeráckeho “sociálneho” rozhodnutia sú tí najzraniteľnejší - dôchodcovia. Vďaka schváleniu zvýšenia a predĺženia bankového odvodu sa totiž už prvá banka začala brániť a spoplatnila doručovanie dôchodkov domov. Poštová banka tiež priznala, že pre bankový odvod ruší aj zľavu pre dôchodcov, ktorú doposiaľ mali za vedenie bankového účtu a od marca budú platiť namiesto jedného eura dvojnásobok. Toto je tá sociálna politika Smeru?“ pýta sa poslanec NR SR za SaS a podpredseda finančného výboru Marián Viskupič.

Strana SaS sa zaväzuje, že ak bude súčasťou vlády, bankový odvod zruší. Na rozdiel od vlády Smeru, ktorá sa tvári ako sociálna, má SaS oveľa sociálnejšie riešenia pre dôchodcov vo svojom programe – napríklad dôchodcovský preukaz Seniorcard, ktorý by sa dal v rámci poskytovania zliav využiť na všetkých úradoch a u všetkých poskytovateľov služieb.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá