Smer pácha volebnú korupciu, podávame trestné oznámenie

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Europoslankyňa za SaS a predsedníčka výboru EP pre zamestnanosť a sociálne veci Lucia Ďuriš Nicholsonová dnes podala trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru SR pre podozrenie z prípravy trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa. Reaguje tak na rozhodnutie vlády schváliť zdvojnásobenie rodinných prídavkov a vyplatenie 13. dôchodku.

„Je evidentné, že členovia vlády SR, ako aj niektorí poslanci NR SR budú konať v rozpore s Rokovacím poriadkom NR SR, ako aj výdavkovým stropom, ktorý prijala minulý mesiac vláda. Navyše je tu podozrenie, že porušia aj trestný zákon, keďže chcú získať pre seba neoprávnenú výhodu v podobe lepšieho volebného výsledku. A tak nepriamym úmyslom spôsobiť štátnemu rozpočtu škodu vo výške cca 350 mil. eur, čo je predpokladaná suma na zaplatenie ich sľubov,“ priblížila dôvody podania trestného oznámenia Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Podľa § 326 ods. 1 Trestného zákona je trestné, ak verejný činiteľ, ktorý v úmysle spôsobiť inému škodu alebo zadovážiť sebe alebo inému neoprávnený prospech písm. a) vykonáva svoju právomoc spôsobom odporujúcim zákonu.

Orgány činné v trestnom konaní sa tak podľa strany SaS musia prioritne zaoberať touto volebnou korupciou. „Chceme robiť zodpovedné kroky v sociálnej oblasti, nebránime sa zodpovednému zvyšovaniu dávok, ale toto sa nedá robiť dva týždne pred voľbami a porušovaním zákonov. Smeráci už v roku 2010 sľubovali 13. dôchodok a zvýšenie rodinných prídavkov, mali dve vlády na to, aby to presadili, avšak neurobili nič. Teraz znásilňujú zákony, aby si kúpili ľudí,“ uzavrela Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá