Vyzývame vládu, aby zastavila bezbrehé poskytovanie investičných stimulov

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) vyzýva vládu, aby do volieb s okamžitou platnosťou zastavila bezbrehé a neodôvodnené poskytovanie dotácií a investičných stimulov súkromným firmám. Reaguje tak na návrh ministerstva hospodárstva poskytnúť investičný stimul presahujúci päť miliónov eur pre lučeneckú firmu ForPack.

„Je nanajvýš podozrivé, že investičný stimul má byť určený bývalému investičnému manažérovi Ivana Kmotríka. Vláda Smeru tak potvrdzuje doterajšiu prax, že úspech podnikania na Slovensku je do veľkej miery zaručený tým, či na ministerstvách a úradoch poznáte „tých správnych našich ľudí“. Ani 16 dní pred voľbami však nedokážu prestať hrabať,“ povedal predseda SaS Richard Sulík.

 

Strana SaS sa aj preto zaväzuje, že ak bude vo vláde, zruší poskytovanie investičných stimulov súkromným firmám. „Tie sú navyše nespravodlivé voči tým, ktorí ich nedostanú. Výnimku si vieme predstaviť len v prípade veľkých investícií v najmenej rozvinutých okresoch. Motiváciu investorov dotáciami a stimulmi naopak postupne nahradíme výrazne lepším podnikateľským prostredím,“ uzavrel poslanec NR SR za SaS a podpredseda finančného výboru Marián Viskupič.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá