Tibetská vlajka dnes aj v slovenskom parlamente

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Šestica novozvolených poslancov NR SR dnes vyjadrila podporu boju Tibeťanov za slobodu. V rámci akcie Vlajka pre Tibet priniesli tibetskú vlajku na pôdu slovenského parlamentu. Do akcie sa zapojila štvorica poslancov zvolených za SaS Anna Zemanová, Jarmila Halgašová, Peter Osuský a Ondrej Dostál a dvaja poslanci zvolení za stranu Za ľudí Mária Kolíková a Miroslav Kollár.

Vlajka pre Tibet je medzinárodná kampaň, ktorej cieľom je upozorniť na porušovanie ľudských práv v Tibete vyvesením tibetskej vlajky v deň výročia Tibetského národného povstania proti okupácii komunistickou Čínou, ktoré sa začalo 10. marca 1959. Na Slovensku ju organizuje mimovládna organizácia Tibetská asociácia (www.tibetania.sk) a vyvesením tibetskej vlajky sa do nej zapájajú územné samosprávy, fyzické aj právnické osoby.

Do akcie sa tradične zapájajú aj poslanci NR SR, ktorí tibetskú vlajku rozvinú vo vestibule parlamentu. „Tak, ako po minulé roky sme prišli vyjadriť solidaritu s ľudom Tibetu, ktorý je okupovaný komunistickou Čínou a ľudské práva jeho obyvateľov sú brutálne potlačované,“ vysvetlil poslanec NR SR za SaS Peter Osuský.

„Chceme ukázať, že sloboda a ľudské práva sú dôležité a zaslúžia si podporu demokraticky zmýšľajúcich ľudí na celom svete,“ uviedol predseda OKS a poslanec NR SR za SaS Ondrej Dostál.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá