Sme pripravení prevziať zodpovednosť

Sme pripravení prevziať zodpovednosť

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) je pripravená prevziať zodpovednosť, aby sa na Slovensku oplatilo pracovať, podnikať a žiť. Aj z toho dôvodu obsadia jej nominanti tri ministerstvá.

„Naše priority budú vychádzať z nášho programu. Čo sa týka rezortu hospodárstva, máme tri priority, ktorým sa chceme venovať. Ide o pripravenie množstva opatrení na okamžité zmiernenie ekonomických dopadov krízy spojenej s koronavírusom. Druhou prioritou bude výrazné zlepšovanie podnikateľského prostredia cez opatrenia, ktoré nespôsobia výpadok v štátnom rozpočte – tzv. podnikateľské kilečko. Treťou prioritou, ktorej sa budem venovať s Borisom Kollárom, je súbor opatrení, ktoré podporia výstavbu nájomných bytov,“ povedal predseda SaS a budúci minister hospodárstva a podpredseda vlády pre ekonomiku Richard Sulík.

Výzvou pre budúceho ministra školstva Branislava Gröhlinga bude najmä riešiť akútne problémy škôl a žiakov v súvislosti s koronavírusom. „Od prvého dňa sme pripravení riešiť vzniknutú situáciu konkrétnymi krokmi, ktoré budú nápomocné tak učiteľom a rodičom, ako aj žiakom. Budem robiť všetko pre to sme ochránili zdravie žiakov, učiteľov aj rodičov, dokončili školský rok a umožnili žiakom prejsť do ďalšieho ročníka, resp. na SŠ a VŠ. Rezort školstva však čakajú aj iné výzvy - ako je zvýšenie platov učiteľov, otvorenie trhu s učebnicami či skvalitnenie škôl,“ uviedol Branislav Gröhling.

Zahraničná a európska politika Slovenska musí byť založená na pozícii dôveryhodného, spoľahlivého a čitateľného partnera. Aj z toho dôvodu sa pozície ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí ujme skúsený a rešpektovaný diplomat Ivan Korčok. „Principiálnym záujmom Slovenska musí byť Európska únia a ukotvenie v Severoatlantickej aliancii. Našou úlohou musí byť aj aktívne zapojenie sa do diskusie o budúcnosti EÚ po odchode Veľkej Británie,“ uzavrel nominant SaS Ivan Korčok.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá