Zmena na Generálnej prokuratúre SR je skutočne nevyhnutná

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Zmena na Generálnej prokuratúre SR je podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) skutočne nevyhnutná. Potvrdzuje to aj skrátenie prípravnej praxe pre syna generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára.

„Rozhodnutie Jaromíra Čižnára vo veci svojho syna je nanajvýš čitateľné. Ochrana svojich ľudí, vplyv mafie a uzavretosť prokuratúry verejnej kontrole po vzore Sovietskeho zväzu priniesla za takmer 30 rokov svojej existencie svoje ovocie. Namiesto toho, aby bola táto základná funkcia štátu pod dohľadom verejnosti, je pod kontrolou vybraných ľudí a záujmových skupín. Volanie po tom, aby sa prokuratúra obmedzením okruhu možných kandidátov na post generálneho prokurátora ešte viac uzatvárala, je len potvrdením toho, že sa jedná o boj za zachovanie terajšieho stavu,“ uviedol poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre spravodlivosť Alojz Baránik.

Doterajšie postavenie generálneho prokurátora sa tak podľa Alojza Baránika preukázalo nielen ako nefunkčné, ale naopak funkčné pre mafie ovládajúce Slovensko. „Aj preto musíme zmeniť terajší systém. Otvorenie možnosti, aby sa o post generálneho prokurátora uchádzali napríklad sudcovia či iné osoby, ktoré preukázali oddanosť spravodlivosti, je k tomu prvým krokom,“ uzavrel Alojz Baránik.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá