Vítame zásah NAKA pri rozsiahlej korupcii

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) víta zásah NAKA pri podozrení na rozsiahlu korupciu v štátnom podniku Lesy SR. Na možnú korupciu v súvislosti s podvodnými prideľovaniami poľovných revírov upozorňovala niekoľko rokov europoslankyňa za SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová.

„Na nekalé praktiky a zakorenenú korupciu v Lesoch SR, ktoré sa diali za tichej podpory predchádzajúcej vlády, sme upozorňovali dlhodobo. Už v roku 2018 som upozornila na človeka blízkeho Martinovi Kvietikovi podozrivého z brania úplatkov a netransparentného prideľovania poľovných revírov. Taktiež sme na tlačovej besede poukázali na viac ako pol miliónovú škodu, ktorú spôsobili Lesy SR s nevýhodným nájmom poľovného revíru Višničky. Aj na základe týchto informácií sme začali intenzívne spolupracovať s operatívnymi pracovníkmi Prezídia PZ, odboru environmentálnej kriminality a následne s operatívnymi pracovníkmi NAKA. To vyústilo do podania trestného oznámenia pre podozrenie z korupčnej trestnej činnosti,“ priblížila predsedníčka Výboru EP pre zamestnanosť a sociálne veci Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Spolupráca s príslušníkmi NAKA skončila zadržaním 37 ľudí, medzi ktorými sú aj členovia bývalého vedenia Lesov SR. „Verím, že dôkazy budú nesporné a následné tresty exemplárne. Boj proti chápadlám korupcie, ktoré sa tu rozrástli za desať rokov vlád Smeru, je nevyhnutný. Spravíme však všetko pre to, aby bezbrehému kradnutiu odzvonilo,“ tvrdí Lucia Ďuriš Nicholsonová.  


Poslankyňa NR SR za SaS a tímlíderka pre pôdohospodárstvo Jarmila Halgašová zároveň dúfa, že vládna koalícia čoskoro predstaví účinné opatrenia na zvýšenie transparentnosti procesov. „Verím, že spravodlivosť v tomto štáte konečne začne fungovať a orgány činné v trestnom konaní odhalia ďalšie zločiny. Bude to zároveň pre všetkých tvrdá výstraha, aby sa už ničoho podobného nedopustili,“ uzavrela J. Halgašová.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá