Existuje reálne riziko, že ÚŠP sa ocitne bez vedenia

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
V januári 2020 na tlačovej besede v Liberálnom dome upozornili predstavitelia strany Sloboda a Solidarita (SaS) Alojz Baránik a Marcel Suchár na okolnosti, pre ktoré je potrebné otvoriť otázku platnosti bezpečnostnej previerky stupňa IV Dušana Kováčika. Tá je totiž nutnou podmienkou výkonu funkcie špeciálneho prokurátora.

„Súviselo to so skutočnosťou, že Dušan Kováčik vložil vysokú hotovosť na svoj účet v banke, čím podľa nášho názoru bola naplnená skutková podstata správneho priestupku. Aj z toho dôvodu sme podali podnety vo veci podozrenia zo spáchania uvedeného priestupku,“ priblížil poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany Alojz Baránik.


Následne bolo vydané rozhodnutie, ktorým bol Dušan Kováčik uznaný vinný z uvedeného správneho priestupku. 

 

„V zmysle právnych predpisov týkajúcich sa ochrany utajovaných skutočností a zároveň právnej úpravy fungovania ÚŠP, je nevyhnutné, aby každý prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry mal previerku najvyššieho stupňa. Z informácií, ktoré som ako poslanec NR SR získal, vyplýva že Dušan Kováčik je v konečnej fáze straty osvedčenia o jeho bezpečnostnej previerke. Existuje preto reálne riziko, že Slovensko sa ocitne bez vedenia Úradu špeciálnej prokuratúry,“ varuje Alojz Baránik.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá