Európsky parlament potrebuje odborníkov, nie penzionovaných politikov

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Strana SaS dnes predstavila svojich kandidátov na europoslancov a program, s ktorým sa bude uchádzať o priazeň voličov v blížacich sa eurovoľbách. Lídrom kandidátnej listiny SaS pre eurovoľby je renomovaný ekonóm Ján Oravec.

SaS podala kandidátnu listinu pre eurovoľby len pár dní po svojom ustanovujúcom kongrese 28. marca 2009. Kongres SaS jednoznačne podporil renomovaného ekonóma J. Oravca ako jednotku na kandidátke pre júnové voľby do Európskeho parlamentu.

"Doteraz som vytrvalo odmietal ponuky všetkých politických strán. Ponuka novej pravicovo-liberálnej strany SaS je však odlišná a rozhodol som sa ju akceptovať. Nepovažujem sa za euroskeptika, ale myslím, že nastal čas pozrieť sa na nezdravú centralizáciu EÚ a pokusy o harmonizáciu daní. Teším sa na spoluprácu s mladými, múdrymi a nezaťaženými ľuďmi," zdôraznil J. Oravec.

Ján Oravec je významnou osobnosťou slovenského verejného života. Je prezidentom Nadácie F. A. Hayeka a prezidentom Združenia podnikateľov Slovenska. Pôsobil v rôznych sférach spoločnosti, v akademickom svete, mimovládnom sektore, vo finančníctve a v bankovníctve,v súkromnom sektore, ako aj v exekutíve.

Slovenské i európske záujmy do rúk odborníkov.

"Pre našu novú stranu je cťou, že uznávaný ekonóm Ján Oravec prijal našu ponuku. Aj keď sme iba na začiatku, urobíme všetko preto, aby sme v eurovoľbách uspeli a do Európskeho parlamentu poslali za Slovensko človeka, ktorý aj reálne niečo urobí a bude klásť tvrdé otázky na fungovanie EÚ a jej finančné toky. Chceme v Bruseli odborníka a nie politika," pripomenul predseda strany Richard Sulík.

Na rozdiel od ostatných politických strán stavila SaS v eurovoľbách na odborníkov, nie na vyslúžilých politikov. Rovnako, ako J. Oravec, aj ďalší dvanásti kandidáti SaS na europoslancov v politike doposiaľ nepôsobili.

Strana je presvedčená, že v čase hospodárskej krízy by problémy s recesiou a s nezamestnanosťou mali v EP riešiť ekonómovia a nie politici s laickými ekonomickými vedomosťami.

Byrokrati, pritiahnite si opasky.

SaS mieni presadiť, aby Európska komisia v budúcoročnom rozpočte začala šetriť. Zatiaľ sa totiž inštitúcie EÚ tvária, ako by sa ich hospodárska kríza ani netýkala. Až 80 % výdavkov EÚ smeruje do oblastí s nízkou efektívnosťou a nízkou pridanou hodnotou.

To, že europoslanci v čase krízy mrhajú peniazmi dokazuje aj správa európskych audítorov. Podľa nej si poslanci EP len nedávno odhlasovali výstavbu nového fitnescentra za 9 miliónov eur (vyše 271 miliónov korún) a EK nakúpila 21 predražených hi-tech kávovarov, každý za 5 000 eur (150-tisíc korún).

Občanom viac rozhodovacích práv. Politikom kontrolu.

Lisabonská zmluva je zložitá a pre smrteľníka nepochopiteľná. SaS sa chce zasadiť o takú zmluvu o EÚ, ktorú pochopia všetci občania, aby mohli rozhodnúť o jej prijatí.

Podľa SaS sa musí zlepšiť kontrola nad tým, aké hodnoty vlastne dostávajú občania za miliardy eur, ktoré ročne pretečú európskym rozpočtom. Mnohé základné pravidlá otvorenosti a komunikácie, ktoré považujeme na národnej úrovni za úplne samozrejmé, dnes v Bruseli neplatia.

SaS hrá o sympatizantov, nerozhodnutých a sklamaných.

SaS verí, že sa jej vďaka svojím kandidátom a volebnému programu podarí pritiahnuť k eurovoľbám nielen sympatizantov strany, ale aj nerozhodnutých voličov, ktorých žiadna z politických strán zatiaľ neprilákala k volebným urnám a voličov sklamaných z práce europoslancov, ktorých podporili v minulých voľbách do EP.

Okrem svojho volebného programu chce strana osloviť voličov aj tým, že je jedinou politickou stranou na Slovensku, v ktorej radoch nie je žiaden bývalý komunista, či ŠtB-ák.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá