Vláda ostáva, kompromis SaS bol prijatý

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Slovensko povedie do volieb pravicová vláda v pôvodnom zložení. Bývalí koaliční partneri prijali kompromis navrhnutý stranou SaS. "Oceňujeme konštruktívny prístup predstaviteľov ostatných troch politických strán. V tejto chvíli bolo najdôležitejšie zachovať sa zodpovedne. Robert Fico ako potenciálny spojenec našich bývalých partnerov opäť raz potvrdil, že mu vôbec nejde ani o stabilitu krajiny a už vôbec nie o občanov," povedal predseda SaS Richard Sulík.

Dohoda štyroch pravicových strán spočíva v tom, že budú podporovať vládu v súčasnom zložení až do predčasných volieb 10. marca 2012. Predsedovia strán zároveň prijali požiadavku SaS na schválenie zrušenia priestupkovej imunity na decembrovej schôdzi, zrušenie zdravotných odvodov pre osoby bez príjmu (46,50 eur/mesiac) od 1. 1. 2012, schválenie zákona o vojenských obvodoch (prístup do lesov pre hubárov) a koncesionárske poplatky. Predstavitelia politických strán sa dohodli na podpore štátneho rozpočtu a súvisiacich zákonov. Lídri bývalej vládnej koalície sa taktiež dohodli na zmene ústavy, ktorá by hlave štátu umožnila poveriť vládu, ktorá nezískala dôveru NR SR, aby viedla krajinu do predčasných volieb. Podporiť túto zmenu ústavy sa rozhodol aj Smer. "Strana SaS ako prvá tvrdila, že zmena ústavy je právne najčistejší a najefektívnejší spôsob riešenia situácie, v ktorej sa Slovensko ocitlo po neuváženom spojení hlasovaní a sme radi, že tento spôsob riešenia našiel širokú podporu."

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá