Výzva ministrovi financií: Nestrašte provizóriom, ponúknite riešenia

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Strana SaS vyzýva ministra financií Ivana Mikloša, aby nestrašil občanov rozpočtovým provizóriom na rok 2012 v dôsledku predčasných volieb, aby nezľahčoval vážnosť situácie a predložil na decembrovú schôdzu NR SR balík opatrení, ktorý povedie k zníženiu deficitu verejných financií na pôvodne plánovanú úroveň 3,8% - aby Slovensko nestratilo dôveryhodnosť finančných trhov.

Zároveň by mal zabezpečiť vrátenie 300 mil. eur, ktoré mali byť použité na oddlženie nemocníc naspäť do štátneho rozpočtu a časovo ich viazal na dokončenie transformácie. SaS je pripravená rokovať o všetkých konštruktívnych návrhoch, ktoré budú viesť k zníženiu deficitu rozpočtu verejnej správy na budúci rok s výnimkou zvyšovania sadzby dane z príjmu.

"Recesia by zasiahla Slovensko bez ohľadu na konanie predčasných volieb," pripomenul ministrovi Jozef Kollár. Vzhľadom na zverejnené prognózy rastu slovenskej ekonomiky, na zverejnenú prognózu daňových príjmov, včerajší neúspech pri umiestňovaní slovenských dlhopisov na finančnom trhu a potrebu umiestniť v budúcom roku na finančnom trhu dlhopisy SR v objeme približne 8 mld. eur je SaS pripravená vzdať sa zrušenia zdravotných odvodov pre dobrovoľne nezamestnaných za predpokladu, že to isté urobia aj naši bývalí koaliční partneri a vo svojich rezortoch zredukujú rozpočtové výdavky, resp. výdavky na priority v obdobnej výške. Len týmto opatrením by rozpočtový deficit mohol klesnúť o 300 mil. eur.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá