Denník SaS


Billboardy (všetky)

Zmeny v Dôchodkovej správcovskej spoločnosti (DSS)

Na základe návrhov SaS sme sa po koaličnej rade (12.01. 2011) dohodli na nasledujúcich bodoch, ktoré budú súčasťou návrhu novely zákona o DSS.

Nemám priestor na chyby

Dlhoročný manažér tuzemských dcér zahraničných papierenských koncernov Ľuboš Lopatka svojím rozhodnutím prijať vládnu ponuku na šéfa Sociálnej poisťovne prekvapil. Pre fínsky papierenský koncern Metsälitto už od roku 2007 viedol nielen jeho žilinskú fabriku Metsä Tissue, ale bol aj regionálnym riaditeľom koncernu pre celú strednú i východnú Európu. Lukratívny post v súkromnej sfére bol aj výrazne lepšie platený ako stolička šéfa štátnej poisťovne. No Ľ. Lopatka tvrdí, že u neho zvíťazila výzva dať dokopy inštitúciu, ktorá je dôležitá pre každého občana krajiny. A tiež prísľub súčasnej koalície, že mu na to dá voľnosť a nezávislosť. Tvrdí, že politici mu prácu naozaj nenarúšajú. Do lepšej kondície by sa mohla poisťovňa podľa neho dostať už záverom tohto roka.

Naháňačky po úradoch skončia

Koalícia plánuje sfunkčniť tzv. e-Government - elektronický výkon verejnej správy. Ľudia už nebudú musieť oznamovať viacerým inštitúciám ten istý údaj.

Reformovať treba v tomto roku

Aj keď snaha o znižovanie schodku môže reformnému úsiliu v tomto roku do istej miery brániť, podpora verejnosti, volebný a hospodársky cyklus sú mu podľa analytikov naklonené. Kľúčové budú zrejme reformy na trhu práce.

Parlament zverejnil výzvy na kandidátov na šéfa a členov rady RTVS

Strane SaS sa darí plniť jeden z jej kľúčových predvolebných sľubov - zlúčenie STV a SRo. Tento krok zabráni ďalšiemu zadlžovaniu inštitúcie, prinesie efektívnejšie fungovanie a kvalitnejší obsah.
Archív