Denník SaS


Billboardy (všetky)

Zákonník práce: SaS splnila ďalší predvolebný sľub

Viac pracovných miest a lepšie podmienky pre zamestnávanie. To bol jeden z kľúčových predvolebných sľubov SaS. Prezidentom podpísaná novela Zákonníka práce plní všetky záväzky, ktoré táto vládna koalícia v súvislosti so Zákonníkom práce deklarovala. Vytvára pružné pracovné prostredie, ktoré prospeje zamestnancom, zamestnávateľom a zároveň štartuje proces znižovania nezamestnanosti. Minister Jozef Mihál odhaduje, že schálené zmeny prinesú už v tomto alebo v budúcom roku niekoľko desaťtisíc pracovných miest.

Definitívne - Zákonník práce je podpísaný!

Prezident Ivan Gašparovič dal definitívne zelenú Zákonníku práce z dielne ministra práce Jozefa Mihála. Zmeny začnú platiť už septembra. "Veľmi oceňujeme rozhodnutie pána prezidenta, ktorý takto pomohol vytvoriť podmienky pre rast zamestnanosti," povedal predseda SaS Richard Sulík.

Pôžička Grécku je podvod na európskych daňovníkoch

Minulý týždeň bruselskí politici schválili pôžičku Grécku vo výške 109 miliárd eur. "Výsledok rokovaní je ten, že túto pôžičku budú v podstate financovať len Medzinárodný menový fond (MMF) a európski daňoví poplatníci. O kolaterále a o gréckej privatizácii je písané veľmi vágne," vyhlásil Richard Sulík. Ak bude účasť MMF rovnaká ako pri prvej pôžičke, slovenskí daňoví poplatníci zaplatia 840 miliónov, čo je 400 eur na každú domácnosť.

Sociálna poisťovňa ušetrila 6,5 milióna za polrok

Oproti predchádzajúcemu obdobiu riaditeľ Sociálnej poisťovne a nominant SaS Ľuboš Lopatka ušetril pri prevádzke cez 6,5 milióna eur za prvý polrok 2011. Keď sa odpočítajú náklady spojené so znižovaním stavu zamestnancov, tak úspory sú takmer 9,5 milióna eur. Za takúto sumu by takmer sto rodín malo zabezpečené na celý život bývanie v dvojizbovom byte v Bratislave.

Najdôležitejšie zmeny v novom Zákonníku práce

Včera poslanci odsúhlasili novelu Zákonníka práce, ktorý prinesie okrem iného spružnenie pracovného trhu. "Vo výslednom efekte to bude znamenať niekoľko desaťtisíc nových pracovných miest, či už v tomto alebo v budúcom roku," predpovedá Jozef Mihál. Zákonník prináša množstvo zmien, ktoré sa týkajú veľkého počtu zamestnancov.

Novela tlačového zákona bude platiť napriek tomu, že jej chýba prezidentov podpis

Napriek tomu, že prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič opätovne nepodpísal novelu zákona o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve, zákon nadobudne účinnosť od 1. septembra tohto roku. Národná rada prelomila prezidentovo veto a v stredu (29. júna 2011) novelu zákona opätovne schválila.
Archív