Denník SaS


Billboardy (všetky)

Mihál: Superhrubá mzda je iba zmena výpočtu

Na dnešnej verejnej diskusii v Liberálnom dome sa mohla verejnosť dozvedieť o zmenách výpočtu mzdy pripravovanej k 1.1.2012 a o zmenách v dôchodkoch. Na superhrubú mzdu v žiadnom prípade nedoplatí zamestnanec. Je to iba zmena výpočtu, ktorá vytvára predpoklad na zavedenie Odvodového bonusu. „Superhrubá mzda pridá symbolicky o jedno až desať eur zamestnancovi podľa toho, koľko zarobí,“ povedal na verejnej diskusii minister práce Jozef Mihál.

Vyhlásenie SaS k SNP

Slovenským národným povstaním obyvatelia Slovenska vyslali do sveta jasný signál, že sa hlásia k hodnotám humanizmu, slobody a tolerancie. Toto základné posolstvo povstania nemôžu prekryť zlyhania a krivdy, ktoré sa v tých pohnutých vojnových časoch stali v dobrej viere. SaS prechováva veľký obdiv a úctu k obetiam SNP a cíti sa jeho odkazom zaviazaná. Zároveň odsudzuje činy tých, ktorí hrdinstvo povstalcov využili na osobných prospech a dopustili sa kriminálneho násilia na obyvateľstve.

Osud českej „superhrubej“ mzdy Slovensku nehrozí

Zrušenie superhrubej mzdy v Českej republike, o ktorej nedávno rozhodla česká vláda, je logickým vyústením po chybách, ktorých sa dopustili politici pri jej zavádzaní. Slovenská superhrubá mzda bude mať s tou českou spoločný iba názov, bude však fungovať na úplne inom princípe.

RTVS nezávislejšia ako kedykoľvek predtým

Rozhlas a Televízia Slovenska (RTVS) bude mať transparentnejšie financovanie ako kedykoľvek predtým. Zároveň občanom ostane viac peňazí v peňaženke. „Zákonom stanovíme pevnú minimálnu sumu, ktorú RTVS každý rok dostane. Takto obmedzíme vplyv politikov, ktorí mali pri doterajšom financovaní na základe jednorázových dotácií a zmluvy so štátom,“ vyhlásil Daniel Krajcer, minister kultúry za SaS. Po zrušení koncesií podľa návrhu môže RTVS rátať s 90 miliónmi eur ročne bez zarátania príjmu z reklamy. Návrh taktiež rieši problém s dlhodobo klesajúcimi príjmami z koncesionárskych poplatkov.

Slovensko pristúpi k hlasovaniu o Eurovale ako posledné

Slovenskí poslanci budú hlasovať v parlamente o Eurovale ako poslední z Európy. „Povedať konkrétny dátum by bolo v tomto momente nezodpovedné,“ povedala premiérka po rokovaní predstaviteľov koaličných strán. „Takéto rozhodnutie vítame a naďalej máme ambíciu presviedčať našich koaličných partnerov o negatívach Eurovalu,“ vyjadril sa Jozef Kollár, predseda poslaneckého klubu SaS. Jozef Kollár bude na túto tému diskutovať s verejnosťou v Liberálnom dome už túto stredu (24. augusta) o 16:00.

Jozef Kollár bude diskutovať s verejnosťou

Jozef Kollár, predseda poslaneckého klubu SaS a zároveň predseda Výboru pre financie a rozpočet NR SR, bude diskutovať s verejnosťou v Liberálnom dome 24. augusta o 16:00. Pán Kollár objasní o čom vlastne je Euroval, priblíži pravidlá obozretného podnikania bánk a čo bude znamenať bankrot krajín známych ako PIIGS. Budete mať možnosť sa ho na tieto témy pýtať, ako aj na ďalšie súvislosti v rámci verejných financií a finančných trhov.

Vláda schválila koniec koncesionárskych poplatkov

Vláda Slovenskej republiky na dnešnom zasadaní schválila koniec koncesionárskych poplatkov najneskôr k 1.1. 2013. „SaS týmto plní jeden z predvolebných sľubov. Tento návrh bol zároveň zahrnutý v minuloročnom referende iniciovanom našou stranou, kde za zrušenie hlasovalo takmer 900 tisíc občanov,“ vyhlásil Daniel Krajcer, minister kultúry za SaS.

L. Nicholsonová diskutuje zajtra s občanmi

Zmeny v oblasti dávok v hmotnej núdzi, sociálne vylúčených spoločenstiev a e-pay kariet. To sú témy, na ktoré budete môcť tento utorok 16. 8. o 17:00 v Liberálnom dome diskutovať s Luciou Nicholsonovou (štátnou tajomníčkou Ministerstva práce, soc. vecí a rodiny). Všetky pripravované zmeny majú za cieľ motivovať sociálne slabšie vrstvy k väčšej aktivite.

V Afganistane už sú prví vojaci z elitného pluku

Prví štyria vojaci z elitného pluku Ozbrojených síl Slovenskej republiky dorazili do Afganistanu, kde budú pripravovať podmienky na nasadenie celej dvadsaťčlennej jednotky. „Po absolvovaní vstupných procedúr a účasti na informačných a bezpečnostných brífingoch si predsunutá skupina vojakov v najbližších dňoch preberie výzbroj, muníciu a ďalší materiál zo skladov logistiky SLOVCON-u a presunie sa do Kábulu,“ uviedol pre TASR zástupca veliteľa slovenského kontingentu Milan Vanga.

Tomáš Baťa v roku 1932: Prelom hospodárskej krízy?

Tomáš Baťa v roku 1932: „Neverím, že prelomy sa dejú samé od seba. To, čomu sme zvykli hovoriť hospodárska kríza, je iné meno pre morálnu biedu. Morálna bieda je príčina, hospodársky úpadok následok. V našej krajine je veľa ľudí, ktorí sa domnievajú, že hospodársky úpadok sa dá sanovať peniazmi. Hrozím sa dôsledkov tohoto omylu. V postavení, v ktorom sa nachádzame, nepotrebujeme žiadne geniálne obraty a kombinácie. Potrebujeme morálne postoje k ľuďom, k práci a verejnému majetku. Nepodporovať bankrotárov, nerobiť dlhy, nevymieňať hodnoty za nič a nevydierať pracujúcich.“

Sulík: Nepodpíšeme sa pod miliardy nezodpovedným krajinám

„Slovensko sa nesmie upísať na miliardy eur, ktoré možno o 10, možno o 15 rokov budeme musieť splatiť. Ja sa pod niečo takéto rozhodne nepodpíšem,“ vyhlásil Richard Sulík po dnešnom rokovaní s premiérkou Ivetou Radičovou (SDKÚ-DS). SaS zo svojho postoja neustupuje a bude naďalej presviedčať svojich koaličných partnerov o nezmyselnosti pôžičiek nezodpovedným vládam. „Vysvetľujeme ľuďom na Slovensku, prečo musíme zrušiť niektoré dávky, robiť úsporné opatrenia a zvyšovať DPH. A potom vystavíme šek na tri miliardy takýmto krajinám?“ pýta sa Sulík.

Polrok ďalších splnených sľubov

Po prvom polroku v koalícii Richard Sulík na blogu zhrnul výsledky našej práce. Druhý polrok ubehol rovnako rýchlo ako ten prvý a opäť nastal čas na krátku bilanciu. Opäť by sme radi odpovedali na otázku, čo sme urobili, čo by bez SaS nebolo? Čím sme prispeli k lepšiemu životu?

Dávky od štátu si bude treba zaslúžiť

Spravodlivosť, zásluhovosť a motivácia. To sú základné hodnoty, na ktorých budú postavené dávky v hmotnej núdzi a príspevok na bývanie. Strana SaS takto presadzuje ďalší zo svojich predvolebných sľubov – zabránenie zneužívania sociálneho systému, zvýšenie adresnosti a poskytovanie príspevkom tým, ktorí sú aktívni.
Archív